Home / Про місто / Пам'ятки архітектури / Міська ратуша (обласний краєзнавчий музей)

Міська ратуша (обласний краєзнавчий музей)

Міська ратуша (обласний краєзнавчий музей) 1929 — 1935 рр.

1 Первісна споруда ратуші була побудована в 1672р. в стилі пізнього Ренесансу і мала вигляд девятиповерхової круглої вежі з камяною основою. Перебудовувалась у 1695 — 1870 роках

У XVIII ст. підземелля ратуші служило місцем увязнення опришків. Зазнала значних руйнувань під час Першої світової війни. Після відбудови в 1929 — 1935 рр. набула хрестоподібного вигляду (архітектура с.Треля) і зберегла цей вигляд до сьогодні. Вежа, що підіймається з основи хреста і має висоту 49,5 метрів, закінчується своєрідним куполом, що нагадує військовий шолом, який вкритий позолотою і є єдиною цивільною спорудою в європі з таким покриттям.

07Музей заснований у 1939 році на осенові збірок Покутського музею і музею Гуцульщини в Жабє (Ворохта). У фондах краєзнавчого музею зберігається понад 105 тис. музейних експонатів. Музей щорічно відвідує близько 100 тис. чол. Працюють відділи: історичний, природничий та народного мистецтва. Відділ сучасного мистецтва демонструє розвиток декоративно-прикладних ремесл, а саме: художньої обробки дерева, ткацтва, вишивки, художньої обробки шкіри, кераміки. Краєзнавчий музей щорічно організовує 15 — 20 виставок на історичну та мистецьку тематику.

15 квітня 1990 р. на ратуші було піднято український національний прапор. Тепер тут розміщується обласний краєзнавчий музей.