Home / Про місто / Пам'ятки архітектури / Пам’ятник Адаму Міцкевичу

Пам’ятник Адаму Міцкевичу

1Наприкінці ХIX ст. громадськість Станиславова широко відзначала 100-річчя з дня народження видатного польського поета Адама Міцкевича. (1798-1855 р.р.) З цієї нагоди запланували спорудити в місті пам’ятник. Був створений оргкомітет, оголошено збір пожертв. Відбувся конкурс, у якому переміг краківський скульптор Т.Блотницький. Спочатку планувалося реалізувати його проект у Кракові, але австрійська влада на це не погодилась. Тоді було вирішено встановити пам’ятник у Станиславові.

Робота по створенню пам’ятника розпочалась у Флоренції в 1881 році. Скульптор зобразив поета з книгою в руках у хвилину натхнення. Первісна фігура була витесана з італійського корарського рожевого мармуру, важила 8 тонн і мала висоту 2.31 м. На постаменті були вибиті слова на польській мові:»Адаму Міцкевичу в століття від народження — громадяни м.Станиславова. 1898 р.» Урочисте відкриття відбулось 29 листопада 1898 року в присутності великої кількості людей.

В 1919 році під час Першої світової війни памятник був пошкоджений. В 1930 році його було відлито з бронзи, спрощено форму п’ядесталу та дещо змінене місце розташування. В 1940 р. польську дошку на постаменті зняли і замінили на нову: «Адам Міцкевич, 1798-1855″. В такому вигляді пам’ятник зберігся до наших часів на площі, яка носить ім’я великого поета.