Home / Про місто / Пам'ятки архітектури / Пам’ятник в честь проголошення столиці ЗУНР в Станиславові

Пам’ятник в честь проголошення столиці ЗУНР в Станиславові

1В 2004 році, в день 85-річниці створення Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в Івано-Франківську відбулось святкове відкриття пам’ятника в честь столиці ЗУНР. Монумент встановлений перед Будинком правосуддя, де в 1919 році знаходився секретаріат ЗУНРу.

В чотирьох нішах постаменту автор пам’ятника — скульптор Володимир Довбенюк — розмістив барельєфи видатних діячів ЗУНРу: Євгена Петрушевича (1863-1940 рр.), Дмитра Вітовського (1887-1919 рр.), Льва Бачинського (1872-1930 рр.) і Костянтина Левицького (1859-1941 рр.), а над ним встановив стилізовану фігуру січового стрільця.

Пам’ятник виготовлений за гроші уроженця села Єзупіль, а пізніше жителя Нью-Йорка Володимира Войцюка. В кінці 1940-х років йому, юному підпільнику ОУН, чудом вдалося спастися від радянських концтаборів. Працюючи двірником у Нью-Йорку, він заробляв гроші на встановлення різних памятників на Батьківщині. Пам’ятник в честь столиці ЗУНР — четвертий. Раніше пан Войцюк профінансував пам’ятник Тарасу Шевченко і Івану Франку в рідному Єзуполі, а також бюст українському пасічнику Петру Прокоповичу в Івано-Франківську.